Program - Úterý 24. dubna 2007

Knihovna Václava Štecha ve Slaném 9.00—16.00

Jak znáš Rakousko? Země v pexesu

Zeměpisná a literární soutěž pro 1. stupeň ZŠ.

Od pondělí 23. dubna do pátku 27. dubna můžete zhlédnout v dětském oddělení Knihovny Václava Štecha ve Slaném výstavu dětských knih rakouských autorů v německém jazyce.

na začátek stránky

Galerie Ikaros ve Slaném 18.00

Linde Waber — Obrazy

Zahájení výstavy obrazů rakouské malířky v Galerii Ikaros.

Linde Waber: Waber vegetativní / Waber vegetativ. Výstava představuje dvacet krajinomaleb (vaječná tempera na plátně) rakouské umělkyně Linde Waber. Název výstavy Waber vegetativní navrhl její přítel a umělecký kolega, básník Bodo Hell. Obrazy této všestranné umělkyně jsou osobním pohledem plným úcty a lásky k přírodě a vegetaci. Zároveň jsou i odrazem malířčiny snahy o život v souladu a ve vzájemné komunikaci s přírodou uprostřed chráněného a udržovaného vegetačního systému jejího kouzelného domu se zahradou v dolnorakouském Zwettlu. www.lindewaber.com, www.galerievita.ch/kuenstler/waber.html

Atelier Linde Waber

Výstavu můžete zhlédnout do soboty 28. dubna.

na začátek stránky

Městské divadlo ve Slaném 19.30

Thomas Bernhard — Světanápravce

Bernhardovy scény z manželského života v Městském divadle ve Slaném.

Hrají: Martin Finger, Gabriela Míčová, Stanislav Majer, Martin Pechlát, Jiří Štrébl, Roman Zach. Režie: Dušan D. Pařízek. Divadlo Komedie.

Světanápravce je jednou z nejlidštějších postav slavného dramatika Thomase Bernharda. Stejně jako mnozí jiní hrdinové Bernhardových her patří hlavní představitel do kategorie velkých mizantropů. Je samolibý, tyranizuje svým odhodláním ke „světa-nápravě“ každého, s nemilosrdným humorem glosuje všechny a všechno, přičemž nešetří hlavně a především své nejbližší okolí. A právě zde, v nejužším rodinném kruhu svede svůj poslední boj: duel se životní družkou — svým „nepostradatelným zlem“.

Thomas Bernhardt - Světanápravce

Vstupné 50 Kč, studenti zdarma.

na začátek stránky

vytisknout stránku

Vstup na akce v rámci Dnů rakouské kultury ve Slaném je volný, pokud není uvedeno jinak.

Vstupenky na placené pořady můžete zakoupit v předprodejní pokladně Městského kina ve Slaném od 20. března 2007 vždy od pondělí do pátku 15—20 hodin, v sobotu a v neděli 16—20 hodin. Telefon 312 522 608.

Informační brožuru s programem Dnů rakouské kultury ve Slaném si můžete stáhnout ve formátu PDF Dny rakouské kultury ve Slaném PDF ikona (566 kB).

Plakát Dnů rakouské kultury ve Slaném ve velikost A3 si můžete stáhnout ve formátu PDF Plakát A3 PDF ikona (120 kB).

Malý receptář rakouské kuchyně si můžete stáhnout ve formátu PDF
Receptář PDF ikona (200 kB).

 

Copyright © Město Slaný 2007
Editor © Ivo Horňák 2007, e-mail: rakousko@slansko.cz, hornak@meuslany.cz
Webdesign © Sunny CZ – webdesign a CMS, SunnySites CMS 2007