Program - Čtvrtek 26. dubna 2007

Městské kino ve Slaném 8.30

Modrý měsíc (promítání pro střední školy)

Celovečerní film rakouské režisérky Andrey Marie Duslové.

Road movie, jejímž cílem je neznámý východ, svět vedle, který si — zatarasen železnou oponou — po desetiletí uchovával svou svébytnost a bizarní exotiku.

Modrý měsíc

na začátek stránky

Knihovna Václava Štecha ve Slaném 9.00—16.00

Jak znáš Rakousko?

Zeměpisná a literární soutěž pro 2. stupeň ZŠ.

Soutěže probíhají v dětském oddělení knihovny a na pobočce Na Dolíkách.

na začátek stránky

Městské kino ve Slaném 11.30

Ledová past (promítání pro střední školy)

125 let po rakouské polární expedici na severní pól, kterou vedl Karl Weyprecht a teplický rodák Julius Payer, se opět vydala skupina Rakušanů do oblasti věčného ledu. Rakouská televize (ORF) vyslala na cestu tým odvážných alpinistů, techniků a filmařů pod vedením zkušeného režiséra a dokumentaristy Helmuta Voitla a jeho družky Elisabeth Guggenberger. Loď byla postavena přesně podle historické Tegethoff, byla však lépe vybavena, mezi jiným nejmodernější kamerovou technikou.

Úkolem této expedice nebylo jenom co nejvěrněji napodobit původní dobrodružnou cestu Weyprechta, Payera a jejich skupiny, ale měla domů dovézt především filmový dokumentární materiál. Film uvede Městské kino ve Slaném.

Režie: Helmut Voitl, scénář: Elisabeth Guggenberger, kamera: Volkmar Voitl, Wolfgang Thaler (2005).

Ledová past

na začátek stránky

Střední integrovaná škola ve Slaném 15.00—17.00

Ochutnávka rakouských specialit

Tradiční rakouské gastronomické speciality pro Vás připraví studenti Střední integrované školy ve Slaném společně s Ladislavem Nodlem, nositelem Nejvyššího vyznamenání Asociace kuchařů a cukrářů v České republice, nositelem Řádu svatého Vavřince se zlatým řetězem a poradcem českých reprezentačních družstev na mezinárodních kulinářských soutěžích.

Součástí ochutnávky bude degustace rakouských vín, kterou připravil Pavel Klejna (Víno Klejna), jeden z předních dovozců rakouských vín do České republiky.

Ladislav Nodl
Ladislav Nodl

na začátek stránky

Městské kino ve Slaném 19.30

Modrý měsíc

Celovečerní film rakouské režisérky Andrey Marie Duslové. Kino ve Slaném.

Jeto láska, která vede Johnnyho Pichlera ze západu na východ Evropy, nejdřív na Slovensko, potom na Ukrajinu až do mystického přístavu Oděsa u Černého moře. Láska jménem Shirley však zmizí dřív, než ji stačí pořádně poznat.

Při svém pátrání, plném groteskních situací, nástrah a milenek, najde pouze její dvojče Janu. Je to budoucnost, kterou Shirley hledá v hotelových pokojích a kvůli které utíká před láskou. Je to minulost, která drží taxikářku Janu „v zajetí“ v ukrajinském Lvově a kvůli které střeží tajemství.

Filmový debut Andrey Duslové je moderní pohádkou o lásce mezi Východem a Západem, o naplnění touhy a objevení kontinentu. Je to road movie, jejímž cílem je neznámý východ, svět vedle, který si — zatarasen železnou oponou — po desetiletí uchovával svou svébytnost a bizarní exotiku. (2002)

Modrý měsíc

V krátkém předfilmu se představí rakouská firma MCE Slaný, s. r. o., podnikající ve Slaném.

Vstupné 20 Kč.

na začátek stránky

vytisknout stránku

Vstup na akce v rámci Dnů rakouské kultury ve Slaném je volný, pokud není uvedeno jinak.

Vstupenky na placené pořady můžete zakoupit v předprodejní pokladně Městského kina ve Slaném od 20. března 2007 vždy od pondělí do pátku 15—20 hodin, v sobotu a v neděli 16—20 hodin. Telefon 312 522 608.

Informační brožuru s programem Dnů rakouské kultury ve Slaném si můžete stáhnout ve formátu PDF Dny rakouské kultury ve Slaném PDF ikona (566 kB).

Plakát Dnů rakouské kultury ve Slaném ve velikost A3 si můžete stáhnout ve formátu PDF Plakát A3 PDF ikona (120 kB).

Malý receptář rakouské kuchyně si můžete stáhnout ve formátu PDF
Receptář PDF ikona (200 kB).

 

Copyright © Město Slaný 2007
Editor © Ivo Horňák 2007, e-mail: rakousko@slansko.cz, hornak@meuslany.cz
Webdesign © Sunny CZ – webdesign a CMS, SunnySites CMS 2007